Czy w salonie fryzjerskim można słuchać muzyki? Sprawdzamy

Lubisz słuchać podczas pracy muzyki? Chcesz uprzyjemnić swoim klientom czas, kiedy wykonywana jest usługa, albo czekają w kolejce? Teraz to nie takie proste. 

Czytaj dalej

Jak stosować maskę do włosów? Przeczytaj, by więcej nie popełniać błędów.

Pytania, na które poznasz odpowiedzi: Jak często stosować maskę do włosów? Jak powinien wyglądać zabieg pielęgnacyjny z maską na włosy? Czy maskę mogą stosować osoby z krótkimi włosami? Czy masować włosy po nałożeniu maski? Co zrobić, by wzmocnić efekt maski na włosach?

Czytaj dalej

Salon fryzjerski oczami klienta. Nowe spojrzenie na usługi

Jak sprawić by klient chciał do Ciebie wracać? Jakość usług i podejście do klienta są bezwzględnie ważne, ale mogą czasami być niewystarczające. Dlatego warto zastanowić się, jak wygląda usługa fryzjerska oczami klienta, tak by sprawdzić, czy cały proces przebiega tak, jakbyśmy sobie tego życzyli. Pozwala nam to wyłapać słabe punkty, wprowadzić do naszego salonu to, co sprawdza się w innych salonach, a nawet w innych branżach, tak by usługi były innowacyjne i gotowe na wymagających klientów. No dobrze, ale skąd czerpać wiedzę odnośnie tego, jak postrzegany jest salon oraz co warto zaimplementować w naszych usługach? Można to zrobić na wiele sposobów. Prezentujemy kilka z nich.

Czytaj dalej

Pies w salonie fryzjerskim? 5 aspektów, które warto wziąć pod uwagę!

Według przepisów prawa nie ma przeciwwskazań przyprowadzania zwierząt do gabinetów fryzjerskich. Zwierzęta nie przenoszą bowiem chorób takich jak wirus HIV, wirusowe zapalenie wątroby typu B lub C. To, czy będziemy do salonu zapraszali klientów z czworonogami, zależy więc tylko od nas jako właścicieli lokalu. Jeśli chcesz stworzyć miejsce przyjazne pupilom, możesz przykleić przy drzwiach znaczek, tak by nie było wątpliwości. A może chcesz przyprowadzać do pracy swojego pupila? Poznaj zalety i wady takiego rozwiązania. 

Czytaj dalej

Z jakimi alergiami kontaktowymi mierzą się fryzjerzy?

Każda grupa zawodowa mierzy się z różnymi przypadłościami chorobowymi, które są typowe dla swojej profesji. Fryzjerzy szczególnie narażeni są na alergie kontaktowe, które skutecznie mogą popsuć frajdę z pracy. Na szczęście jest kilka sposobów, które mogą przed nimi uchronić, albo przynajmniej zminimalizować ryzyko ich wystąpienia. 

Czytaj dalej

Trwała ondulacja, trwała zmiana na plus!

Lśniące, zdrowe sprężyny loków to gwarantowany sposób na zwrócenie na siebie uwagi. Jeśli chcesz podkręcić swój look, rozważ koniecznie poddanie włosów trwałej ondulacji. Pamiętaj jednak by zrobić to z głową, gdyż nie wszystkie dostępne na rynku produkty będą przyjazne dla struktury Twoich włosów.

Czytaj dalej

Czy umiesz słuchać swojego klienta?

Na początek trzeba sobie zadać pytanie, po co nam w ogóle potrzebne do szczęścia aktywne słuchanie. Czy nie wystarczy samo słuchanie, albo po prostu — słyszenie? Odpowiedź brzmi, to zależy. Zależy, jaki efekt chcemy osiągnąć. Jeśli chcemy, aby nasz rozmówca np. klient czuł się przy nas dobrze, warto zastanowić się nad tym, w jaki sposób reagujemy na to, co do nas mówi i jak może to wpłynąć na to, jak jesteśmy postrzegani my, jak czuje się nasz rozmówca i w jakich barwach będzie się wobec tego rysowała nasza z nim relacja. 

Czytaj dalej

Pięć tematów, których lepiej nie poruszać z klientem. Savoir-vivre w salonie fryzjerskim.

W salonie fryzjerskim, jak w każdym lokalu usługowym, to klienci są najważniejsi, albowiem bez nich salon po prostu nie ma racji bytu. Poza zabiegami na włosach i stylizacją klient oczekuje także odpowiedniej atmosfery, a często także rozmowy, która umili mu czas podczas wizyty. Aby jednak nie popełnić gafy, warto skorzystać z porad podręcznika savoir-vivre, by dowiedzieć się, których tematów absolutnie należy unikać.

Czytaj dalej

Płytki tytanowe

Do jednych z najbardziej wytrzymałych i odpornych na uszkodzenia rodzajów płytek należą płytki tytanowe, np. jak w prostownicy DIANA.

Czytaj dalej

Metoda OMO - poznaj sposób na wysokoporowate włosy

Kręcone włosy, które się puszą i przesuszają? Mamy na to sposób! Zapoznaj się z metodą OMO, która pozwala dostarczyć niezbędnych składników w codziennej pielęgnacji. Oops to naprawdę działa!

Czytaj dalej